Kwayedza
MHINDURO yemufananidzo wesvondo rapera ndeinoti derere. Mhando yederere iri rinonzi rechipudzi.
Hedzinoi dzimwe dzemhinduro dzakabva kuvamwe vaverengi:
Derere – Nomatter Foleme, Duku Village, Murewa.
Derere – Chris Sikanda, Grade 4 Runyararo Primary School, Chivhu.
Derere – Mathias Chaniwa, Southlands, Harare.
Derere – Timoth Munezi, Kudzwe Secondary, Mutoko.
Derere – A. Mambara.
Derere – Tapiwa Mhandu Chingwanga, Jerera.
Derere – Baba Alice, Munyuki, Epworth.
Derere – Tyndo.
Derere – Chakachaka, Chegutu.
Derere/jekwa – Rinos Zharengi, Waterfals, Harare, DDF, 0774 720 251.
Derere – Earnmore Chivhaku, Chinhoyi.
Derere – Tadiwa Murinda, Sakubva 2 High, Mutare.
Derere – T Simon, Grade 6 St Therese Primary School, Rusape.
Derere – Nyashadzamwari Kawere, Mutoko.
Derere – Mark Kambuzuma, Glen Norah A, Harare.
Derere – Ernest Chisaka Sunngdale 1, Harare.
Derere – Gogo vaVictor.
Derere – 0771 189 423.
Derere – Elisha Murwisa, Luxury Store Box, 121 Mt Darwin.
Derere – Reason Chivanda, 2178 Magamba, Murewa Centre.
Derere – Amai Radel Nyabadza, Mutare.
Derere – Learnmore Svotwa, Mhondiwa Village, Murewa.
Derere – Tadiwa Chiriweka, Highfield, Harare.
Derere – Lamion Chiuta, Ushewekunze, Harare.
Derere – Kamumangira.
Derere – Dorcas Kaseke, Mhondiwa Village, Murehwa.
Derere – S. Store, 17649 K/5, Hre.
Derere – Mai Ronald Mutenga, Glendale.
Derere – Mazarura Willard, Nyapfunde Primary School, Chibhorani, Nyatsato, Mudzi.
Derere – Jairos Bingwani, Unity O, Seke, Chitungwiza, 0775 353 923.
Jekwa/chipudzi – Mazarura Solomon, Nyapfunde, Mudzi.
Derere – 0733 883 076, Obert Maruma.
Derere – Nyatando.
Derere – More Blessing G, Mutoko.
Derere – Njabulo Mpofu, Grade 5 Chitenderano Primary School, Nyazura.
Iderere – Anna Mutodza, Mt. Hampden.
Derere – E. M Mwaromba, Biriiri, Chimanimani.
Derere – Rebecca Siyamonga, 3B.
Derere – Talent Madzivanyika, Chi-town.
Derere – Matenga B, Waterfalls.
Derere – Leonard Masauka, Domborembizi Primary School, Rusape.
Derere – Charles Chiwai kwaRusape.
Derere – Taurai Mataga.
Derere – Paradzayi Sajeni, Kadoma.
Iderere – Takudzwa, East View.
Derere – Sibongile Shiri, Marondera.
Derere – 0785 334 135.
Derere – Abigirl Santhe, 7 Red Molife Primary School, Domboshava, 0774 602 243.
Derere – Andrew Kandodo, Domboshava.
Derere rechipodzi – Thelma Svova, Makumbe CPS Box 2 000, Murambinda, Buhera.
Derere/gusha – Guardmore Zivengwa, Bingura paManatsa.
Derere – Brighton Musafare, Dawn View, Quarry, Kariba.
Derere – Patumah Amady, Zengeza 3.
Derere – Wayne Vambe, Parirewa High School, Domboshava.
Derere – Nelta Vambe, Parirewa Primary School, Domboshava.
Derere – Monica Nyamunokora, Mutare.
Derere – Sasha Nokutenda Nyamunokora, Pinkrose Junior School, DC, Mutare.
Derere – Edelyn Chims, Norton.
Derere – Mai Paraffin Musarara, Chiweshe.
Derere – Theobald Mukodzani, Chiwaridzo, Bindura.
Derere – C Zunguzira A, 82 Torwood, Redcliff.
Derere – Nherera l, Farm 3 Muda, Beatrice.
Derere – 0779 488 137.
Derere – Mudhara Shoe Shunje 07.
Manyanyando/gusha – Janga S, Zaka.
Derere – Keith Tadiwanashe, Grade 7B Chinengundu Primary School, Kambuzuma.
Derere – Lucy Kamudyariwa, Mutumba Primary School, Madziwa, Bindura.
Derere – Tinotenda Chipisa, Southlea Park.
Derere – Tafadzwa Zinhondo.
Derere – Francis Chikaonda, East View.
Derere – Elton Girandera, Kuwadzana Ext, 0717 114 781.
Derere – 0715 923 751.
Derere – Nomatter Fuzani, Mt Hampden.
Derere – Nyasha Fuzani, Mt Hampden.
Derere – Prayer Mashawa, Chakohwa.
Derere – Onismas Marufu Muchineyi, Ngundu, Buhera.
Derere – 0774 536 494.
Derere rechipudzi – Dennis Benesi, Domboshava.
Derere – Kudzi Mambo, Epworth Primary School.
Derere – Mekias Muzadzi, Kwekwe.
Derere – Gracious M, Mutare.
Derere – Mai Wnimberly Muchineyi, Ngundu, Buhera.
Derere – Maxwell Mutenga.
Derere – Mostein Pangeti, Rusape.
Derere – Kuziva John, Marondera.
Derere – Samson Ndasaliranji, Kadoma.
Derere – Fadzai Chaora, Grade 3 Orange Kuwadzana 6 Primary School, Harare.
Derere – Elsie Seremwe, Ruya Primary School, Mt Darwin.
Derere rechipudzi – Lovejoy Jion, Budiriro 2, Harare.
Derere – Alfred Nzaraz, Domboshava.
Derere – Mai Tania Nzaraz, Domboshava.
Derere – Shantel R Botsa, Dungwiza Primary School, Chitungwiza.
Derere – Nothando Maposa, Grade 4 Tafara 5 Primary School.
Derere rechipodzi – Abigail Dzenga.
Derere – Nyarai Mukonyo, Domboramwari, Epworth.
Derere – Mai Chikata, John 3, Odzi.
Derere – 0712 826 036.
Derere – Gabriel Chari, Chanza Primary School, Mt Darwin.
Derere – Neville Kusosa, Mhondoro-Mubaira.
Derere/jekwa – Gift Bomba, Muguta High, Epworth.
Derere/jekwa – Obey Bomba, Grade 3 Yellow Makomo Primary School, Epworth.
Derere – Gamuchirai Nyakutsikwa Sk1.
Derere – Emmanual Chihumbiri, Tendayi Primary School, Mufakose.
Derere – Leighton Mawere, Grade 4 Tendayi Primary School.
Derere – Makanaka Chihumbiri, Grade 2 Tendayi Primary School, Mufakose.
Derere – Chihera, Mufakose.
Iderere – Taneisha Mundava, Grade 6 Belvedere Primary.
Derere – Michael Madembo, Beatrice.
Derere – Gerald Nechipote, Melfort.
Derere – Shadreck Gumbo, Unit G, Makoni.
Derere – Kaitano Vincent, Seke Unit N Extension, Chitungwiza.
Derere – Joyce Macheka, Chipinge.
Derere – Nhamo Marengereke, Chi-town, 0719 040 868
Derere – VaPfachapfacha Claudia, Karoi.
Derere – Lucky Nutron Matiti, Golden Valley Mine, Kadoma.
Derere – Mai Zvicha, Kwayedza Stands, Patchway, Kadoma.
Derere – Belinda Phiri, Gaths Mine Primary School.
Derere – Ngonidzashe Phiri, Gaths Mine Primary School, Mashava.
Derere – Mai Brendon, Stoneridge Park.
* * *
Mhuka iyi inopfuyiwa pamusha uye inodyiwa nyama. Haifarire kunaiwa nemvura. Tipe zita rayo?
* * *
Onai mhinduro svondo rinouya.
. Tumira mhinduro panhare dzinoti 0714 200 007.